İletişim

Hakkımızda

Keşfetmek için kaydırın
null
Dağlıoğlu Silah Sanayi "Çeliğe Ruh Veren Marka"

Dağlıoğlu Silah Sanayi

Şirketimiz Dağlıoğlu Silah Sanayi’nin ilk tohumları 1959 yılında Durdu DAĞLIOĞLU tarafından, o henüz 10 yaşındayken, İskenderun – Hatay’da atılmıştır. O çocuk yaşında biriktirdiği cep harçlıklarıyla bir eğe satın alarak, hurdalıktan bulduğu bir parça çeliğe tabanca görünümü vererek hayallerini gerçekleştirmek için ilk adımını o esnada atmıştır. Bir başka deyişle, Sayın Dağlıoğlu, ham çeliği törpüleyerek ömür boyu kendisine rehberlik edecek ve bir ömür boyu bozulmayacak oyuncağını imal etmiştir tek başına. İşte bu oyuncak, şirketimiz üretim politikasının özünü oluşturmaktadır: “Çeliğe ruh vermek”.

Uzun yıllar silah sektöründe farklı kurumlarda çalıştıktan sonra nihayet 1990 yılında kendi av bayisini ve tamir atölyesini açmış; ve bu sektördeki tüm bilgi ve tecrübe birikimini evlatlarına aktarmaya adamıştır kalan ömrünü.

Dağlıoğlu Silah Sanayi

Babasından kalan bu eşsiz birikimi devralan Fatih DAĞLIOĞLU da 2002 yılında Şanlıurfa’da kendi tamir atölyesini kurmuştur. İlk başlarda arızalı piyade tüfekleri ve çeşitli av tüfeklerini tamir etmekle meşgul olmuştur. Zaman ilerledikçe, AK-47 hariç, diğer bütün silahlar Fatih Bey’in gözünde sıradan bir hale gelmiştir. Ancak AK-47’nin dayanıklılığı ve üstün ateş yeteneği her zaman çekiciliğini korumuştur. Fatih Bey’in AK-47’ye karşı duyduğu bu hayranlık; aynı modelin av tüfeği versiyonunu üretmeye teşvik etmiştir onu. Ve Aralık 2015 tarihinde DAĞLIOĞLU SİLAH’ı kurmuştur.

Dağlıoğlu Silah Sanayi

Dağlıoğlu Silah Sanayi

Şu anda DAĞLIOĞLU SİLAH aylık 750 adet üretim kapasitesi ve 40’ın üzerinde çalışanıyla üretim faaliyetlerini, hem yurtiçi, hem de yurtdışı platformlarda başarılı bir şekilde sürdürmeye devam ettirmektedir.

Dağlıoğlu Silah Sanayi İletişim için buraya tıklayınız.